Unie ROSKA
reg.org. ROSKA Česká Lípa, z.p.s.

Nabídka pomoci lidem s roztroušenou sklerózou formou zdravotní rehabilitace a sociálního poradenství. Organizace setkávání členů a rekondičních pobytů.

Systémové upozornění
Další informace
Systémové upozornění
Hlavní informace

PLÁN AKCÍ UNIE ROSKA NA ROK 2018

 Přihláška na akce je k dispozici v části "Ke stažení / Formuláře"

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA 2017

V galerii naleznete několik snímků z letošního předvánočního setkání

Vánoční besídka fotogalerie ZDE

 

ROSKIÁDA 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informace a kontakty:     

Miriam Svatá, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 608 258 837

Vlasta Blatná, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel.: 731 226 436

 

Propozice ke stažení:

https://drive.google.com/open?id=0BxwxapQPxXPST3p4S1ExZUlfMGM

 

Přihláška ke stažení:

https://drive.google.com/open?id=0BxwxapQPxXPSd21Kd0w5WEtzblU  

 

Číst dál...

MaRS 2017 v Novém Boru

V sobotu 4. března se naše organizace ROSKA Česká Lípa zapojila do 6. ročníku celostátního Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS 2017), kterého se na území naší republiky zúčastnilo cca 15 regionálních organizací ROSKA. Tento 24 hodinový maraton byl organizován Nadačním fondem Impuls. Byl odstartován v pátek 3. března v Praze a postupně pokračoval v dalších místech naší republiky až do soboty 4. března.
Pomyslným mottem akce bylo „cvičením k radosti", kde jsme nejen sobě ale i široké veřejnosti chtěli přiblížit význam pravidelného cvičení a pohybových aktivit, které by měly, spolu s ostatními zásadami zdravého životního stylu, napomáhat k upevnění našeho zdraví.  

O pořádání této akce v našem regionu jsme veřejnost informovali především v místním tisku a formou letáčků.

Členové naší organizace a někteří rodinní příslušníci si přišli zacvičit do tělocvičny v Arnultovicích v Novém Boru. Cvičení se zúčastnilo na 30 účastníků, převážně z řad naší organizace.

Základem naší aktivity v rámci maratonu byl kruhový trénink, který probíhal v tělocvičně současně na 12 cvičebních stanovištích. Na každém stanovišti jsme absolvovali, pod vedením zkušených cvičitelek, vybrané sestavy cviků.

Např. cvičení s overbalem v sedě na židli, masáž páteře overbalem při vzpřímeném stoji u stěny, chůze pata špička mezi židlemi zaměřená na koordinaci pohybu a rovnováhu, posilování a protahování svalových partií pomocí gumových pruhů, cvičení na velkém míči, balanční ploše apod.

Někteří z nás si vyzkoušeli rovněž zátěžové testy na zařízení v přilehlém fitcentru.

K doplnění spotřebované energie připravily členky naší organizace malé občerstvení a samozřejmě jsme cvičení prokládali i přestávkami.

V průběhu maratonu jsme se také spojili telemostem s našimi přáteli z vybraných míst naší republiky, kde rovněž probíhala cvičení. Takto se spojila paní Karla Jínová např. s Prahou a dalšími.

Z naší akce jsme pořídili řadu fotografií, které, spolu s dalšími informacemi, zveřejníme na našem webu a také v místním tisku.

Závěrem chceme vyjádřit přesvědčení, že maraton nebyl jen samoúčelnou akcí, ale jistě přispěl i k povědomí veřejnosti o nás, našich problémech a možnostech.

Ing. Pavel Březina