Unie ROSKA
reg.org. ROSKA Česká Lípa, z.p.s.

Nabídka pomoci lidem s roztroušenou sklerózou formou zdravotní rehabilitace a sociálního poradenství. Organizace setkávání členů a rekondičních pobytů.

Systémové upozornění
Další informace
Systémové upozornění
Hlavní informace

Přes dvacet poskytovatelů sociálních služeb z celého Libereckého kraje 4. května přijelo do Penzionu s pečovatelskou službou v České Lípě, aby v rámci Dne sociálních služeb představilo svoji nabídku. Setkání pro odbornou i širokou veřejnost opakovaně uspořádala příspěvková organizace Sociální služby města České Lípy.

„Velmi si vážím práce v sociálních službách. Je to namáhavá a zodpovědná činnost, a proto by měla být lépe finančně ohodnocená. Město se už od loňského roku snaží změnit podmínky pro regionální sociální služby, a tak na ně myslelo i v rozpočtu na rok 2017,“ říká starostka Romana Žatecká.

Návštěvníci akce se dozvěděli, jaké služby klientům nabízí například liberecký Rytmus, humanitární organizace ADRA, Farní charita Česká Lípa, IZZ chráněná dílna nebo jak funguje tzv. zrcadlová pomoc. „Jsem ráda, že jsme se tu opět sešli s dalšími poskytovateli sociálních služeb a že si můžeme vyměnit zkušenosti a říci si, jaké novinky tu od loňska máme,“ uvádí Helena Holanová, vedoucí Domova pro seniory LADA.

Mezi dvacítkou vystavovatelů tu byla i organizace ROSKA, která pomáhá pacientům s roztroušenou sklerózou. „Pořádáme pravidelné ozdravné rekondiční pobyty, týdenní rehabilitační cvičení, měsíční ergoterapie a letní hipoterapie v Království u Cvikova. Vydáváme i svůj internetový časopis,“ vypočítává aktivity organizace její hospodářka Karla Jínová. „Některé pacienty brní ruce, jiní špatně vidí, já jsem hlavně zvracela. Absolvovala jsem různá vyšetření, ale definitivní diagnózu roztroušené sklerózy mi před dvěma lety potvrdila až magnetická rezonance. Dnes je můj zdravotní stav stabilizovaný, dávám si pravidelně injekce. Někomu pomůže biologická léčba, jinému pobyt v Mezinárodním centru duchovní obnovy v Hejnicích, kam jezdí i vozíčkáři,“ svěřuje se Soňa Jablonská, členka českolipské ROSKY.

 

 

 

 

 

 

 

 

Další fotografie najdete kliknutím na následující odkaz:

https://www.facebook.com/pg/ceskalipa.mesto/photos/?tab=album&album_id=1341856625909099