Unie ROSKA
reg.org. ROSKA Česká Lípa, z.p.s.

Nabídka pomoci lidem s roztroušenou sklerózou formou zdravotní rehabilitace a sociálního poradenství. Organizace setkávání členů a rekondičních pobytů.

Systémové upozornění
Další informace
Systémové upozornění
Hlavní informace

Roska Česká Lípa, spolu s dalšími organizacemi Unie Roska Česká republika, byla přizvána, aby se zúčastnila velice zajímavého a poučného zájezdu do Štrasburku v termínu od 12–15.6.2023. Pozvání od europoslankyně JUDr. Kateřiny Konečné, která je i členkou podvýboru pro veřejné zdraví, jsme velmi rádi přijali.

Dlouhá trasa z Prahy do Sélestatu, místa ubytování, byla zpestřena návštěvou technického muzea v Sinsheimu v Německu. Viděli jsme staré modely automobilů, motorek, vojenské techniky i letadel. Přes zdržení na dálnici jsme se kolem 20. hodiny ubytovali. Menší prohlídka okolí a malá ochutnávka rýnských vín pro nás byla odměnou za náročnější cestu. Další velmi zajímavý a poučný den byl výletem do porýnských vesnic a městeček. Spousty vinic, nádherných svérázně ozdobených hrázděných domů, kostelů, informačních středisek a ochutnávek nás nadchly.

Vyvrcholením byl poslední den, prohlídka nádherné štrasburské katedrály a procházky uličkami. Cestování městem ale muselo brzy skončit, protože nás čekal opravdový bonbónek naší cesty, návštěva europarlamentu. Díky naší velice schopné turistické průvodkyni – paní Haně Batach, probíhala prohlídka nadmíru klidně. Paní Kateřina Konečná s námi hovořila velmi zasvěceně, protože se potýká se stejnými zdravotními problémy jako většina našich členů. Z velmi milé besedy bylo další pokračování na zdravotní téma vedené paní Čarnou. Navštívili jsme Parlamentarium se zajímavým filmem. Vyvrcholením se stala asi půlhodinová návštěva v hlavním sále, kde probíhají plenární zasedání europoslanců. Zážitků bylo opravdu velmi mnoho.

Naše předsedkyně Rosky Česká Lípa – Zofia Doškářová, já, jako zdravotník organizace – Jaroslava Slánská, jsme velmi vděčné za možnost, která nám byla nabídnuta. Děkujeme a těšíme se na další společné akce Rosky – olympiádu, rekondiční pobyty, cvičení a ostatní aktivity, které nás čekají.

Jaroslava Slánská