Unie ROSKA
reg.org. ROSKA Česká Lípa, z.p.s.

Nabídka pomoci lidem s roztroušenou sklerózou formou zdravotní rehabilitace a sociálního poradenství. Organizace setkávání členů a rekondičních pobytů.

Systémové upozornění
Další informace
Systémové upozornění
Hlavní informace
V termínu od 8. do 10. Listopadu 2015 proběhl v Poděbradech další tentokrát navazující kurz pro cvičitele Rosky, kteří již absolvovali úvodní kurz v červnu nebo v říjnu. Školení opět probíhalo pod vedením fyzioterapeutů z RS centra Neurologické kliniky 1.LF UK a VFN v Praze.
Zúčastnili se cvičitelé z regionálních organizací Roska Brno, Česká Lípa, Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Jablonec nad Nisou, Jihlava, Kyjov, Ostrava, Pardubice, Praha, Uherské Hradiště a Ústí nad Orlicí, Žďár nad Sázavou v celkovém počtu 30 účastníků.
Tématem kurzu tentokrát bylo představení a vyzkoušení cvičení s různými pomůckami, které se dají s úspěchem využít nejen při rekondicích. Cvičili jsme s malým a velkým míčem, s gumami a s elastickými lany SM systému. Vyzkoušeli jsme si kruhový trénink v posilovně zaměřený na trénink svalů potřebných pro chůzi a také cvičení pro plosku nohy. V teoretické části byly probírány svaly tzv.“středu těla“, které jsou důležité pro správné držení těla, rovnováhu, ale i dobrou funkci pánevního dna a páteře. Nedílnou součástí byla také přednáška psychoterapeutky Renaty Malinové o sebevědomí.
Na závěr kurzu absolvovali účastníci praktické přezkoušení. Podle ohlasů zúčastněných i organizátorů měl kurz úspěch a vynasnažíme se proto i o jeho pokračování v roce 2016.
 
Fotografie naleznete v galerii.