Unie ROSKA
reg.org. ROSKA Česká Lípa, z.p.s.

Nabídka pomoci lidem s roztroušenou sklerózou formou zdravotní rehabilitace a sociálního poradenství. Organizace setkávání členů a rekondičních pobytů.

Systémové upozornění
Další informace
Systémové upozornění
Hlavní informace
V sobotu 26. dubna uskutečnila naše organizace ROSKA Česká Lípa výlet na ranč Království u Šluknova. Tímto způsobem jsme prakticky přivítali jaro a zkusili svoji odvahu a naše možnosti při jízdě na koni. Tentokrát se zúčastnilo 10 členů a někteří z nás měli s sebou i rodinný doprovod.
 
Vzhledem k poměrně dobrému počasí jsme si jízdu na koníkách všichni užili. Jediným naším problémem bylo dostat se bezpečně do sedla. Za pomoci obslužného personálu a doprovodu jsme to nakonec zvládli. Poté jsme nabyli jistotu a jízdu, která trvala cca 20 minut, jsme si patřičně vychutnali. Přesvědčili jsme se o tom, že koně jsou skutečně královská a přívětivá zvířata. Souznění s nimi nám přineslo nebývalé zážitky.
 
Hipoterapie skutečně skýtá nejen fyzické, ale i psychické uvolnění. O odvaze a odhodlání našich členů svědčí i skutečnost, že si jízdu na koni vyzkoušeli i lidé jinak odkázaní převážně na invalidní vozík.
 
Na závěr naší akce jsme společně poseděli v místní stylové hospůdce. Bylo to dobře prožité odpoledne.
 
Ing. Pavel Březina