Unie ROSKA
reg.org. ROSKA Česká Lípa, z.p.s.

Nabídka pomoci lidem s roztroušenou sklerózou formou zdravotní rehabilitace a sociálního poradenství. Organizace setkávání členů a rekondičních pobytů.

Systémové upozornění
Další informace
Systémové upozornění
Hlavní informace

Základním posláním naší organizace je pomáhat v českolipském regionu lidem s nelehkou roztroušenou sklerózou mozkomíšní (multiple sclerosis - dále jen roztroušená skleróza - RS). Cílem této podpory je vytvořit potřebné podmínky pro důstojný, kvalitní, plnohodnotný život lidí s RS, a tím přispět k jejich žádoucí integraci do společnosti. Tato činnost je velice náročná a rozsáhlá a vyžaduje aktivní spolupráci se všemi ostatními souvisejícími subjekty. Musí být průběžná a soustavná a nelze ji časově ohraničit.

Jejím základem je vždy efektivní svépomoc postižených, kdy oni sami působí aktivně na svůj zdravotní stav. Náš rozsáhlý sociálně zdravotní program zahrnuje např. konkrétní ozdravné akce (rekondiční pobyty se zdravotním programem a rehabilitační cvičení), odborné přednášky či, poradenství. Realizujeme jej pro všechny lidi s RS z českolipského regionu bez ohledu na členství v naší organizaci.